Éra mobilních domů započala zejména v oblastech, kde lidé mohou klidně spát pod širákem v průběhu celého roku, s výjimkou chladnějších a deštivějších dnů a nocí, kdy je záhodno se někde před deštěm ukrýt. V těchto lokalitách nikdo neřeší vytápění, není to zapotřebí, protože i noc je relativně teplá a teploty tu nikdy zpravidla neklesnou pod bod mrazu.
První mobilheimy připomínaly komediantské maringotky, bylo je možné velmi snadno dopravit za tažným zařízením osobního auta v podstatě kamkoli, což přinášelo i výhodu lidem, kteří milují kočovný způsob života. Ale jak jde čas a lidé jsou nesmírně vynalézaví, mobilní domy začaly pronikat i do mírného pásma, kde je nutné zajistit topný zdroj pro ohřev v zimním období, a zároveň objekty zateplit a opatřit okny s dvojitými skly.
Dřevěné mobilní domy celoroční již pouze velmi okrajově připomínají klasické nezateplené mobilheimy na podvozku, jejich konstrukce je mnohem robustnější a také těžší. Na místo se pak přepravují na speciálním návěsu, jehož nosnost bývá kolem deseti tun. Uvádí se, že celoroční zateplené mobilní dřevostavby váží něco mezi čtyřmi a osmi tunami.
Celoroční mobilní dům připomíná spíše přízemní bungalov na základové desce a u některých objektů byste ani na první pohled nepoznali, že byly montovány ve výrobní hale, a že byly vyráběny na zakázku a dopravovány na místo již sestavené. Většinou bývají tyto objekty plně vybavené nábytkem, kuchyňskou linkou, toaletou a koupelnou a můžete je začít užívat prakticky ihned po napojení na inženýrské sítě, případně na vlastní studnu.
Poněkud obtížnější bývá situace s vytápěním, protože tam je třeba se s výrobcem dohodnout, jaké řešení preferujete. V současné době je vzhledem k rostoucím cenám plynu a elektřiny preferencí vytápění dřevem v krbových kamnech a tomu se také musí přizpůsobit konstrukční řešení.